17 listopada 2020 09:12 | Aktualności

Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni

Szanowni Rodzice,
W ubiegłym roku szkolnym Urząd Maista Gdyni zaproponował Państwu możliwość profilaktycznych badań wad postawy u uczniów szkół podstawowych. W tym roku mamy dla Państwa nowy program profilaktyczny proponowany przez naszą Gminę.
Zachęcamy do zapoznania się z propozycją najnowszego programu profilaktycznego.
Zespół ds. Promocji Zdrowia

Drogi Rodzicu/Opiekunie prawny,
Jeżeli Twoje dziecko/podopieczny jest uczniem klasy IV lub VIII szkoły podstawowej, jest mieszkańcem Gdyni, ma nadwagę lub otyłość, to nie czekaj tylko skorzystaj z bezpłatnej pomocy w ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni. Kontynuacja na lata 2020 – 2021”.
W celu oceny kondycji zdrowotnej dziecka oraz sprawdzenia, czy dziecko kwalifikuje się do programu wypełnij anonimowy kwestionariusz online

Jeżeli Twoje dziecko/podopieczny spełnia kryteria kwalifikacji do programu, zostaniesz przekierowany do systemu elektronicznej rekrutacji. W zgłoszeniu rekrutacyjnym poprosimy Cię o podanie danych kontaktowych, dzięki którym będziemy mogli zaprosić Was do udziału w programie.
Program, którego organizatorem jest Gdyński Samorząd, trwa 12 miesięcy i zakłada kompleksową opiekę nad dzieckiem ze zdiagnozowaną nadwagą lub otyłością przez zespół specjalistów składający się z lekarza, dietetyka, psychologa oraz specjalisty aktywności fizycznej. W ramach programu odbędą się też warsztaty i wydarzenia sportowe, których celem jest kształtowanie zachowań prozdrowotnych oraz zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.
Program jest bezpłatny dla uczestników, w całości finansowany ze środków Gminy Miasta Gdyni.
Nie czekaj, zgłoś się już dziś. Wkrótce startujemy!