18 listopada 2020 16:50 | Aktualności

Emocje - czym są i do czego są potrzebne? - projekt ogólnopolski Zaproś mnie na swoją lekcję

W ramach akcji „Zaproś mnie na swoją lekcję” klasa IV c uczestniczyła w spotkaniu z panią  Agnieszką Handzel. Tematem lekcji były Emocje-czym są i do czego są potrzebne? Podczas zajęć dzieci dowiedziały się nie tylko czym są i do czego ludziom potrzebne są emocje, ale również co wypływa na nasze emocje i jak je wyrażamy swoim zachowaniem. Język emocji przemawia do nas każdego dnia i warto umieć go odczytać, by dobrze reagować na emocje swoje i innych osób. Na koniec spotkania przeprowadzona została gra pod hasłem „Co czujesz gdy...?”, w czasie której dzieci musiały wyobrazić sobie wylosowaną sytuację i nazwać emocje z nią związane.
Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Handzel za ciekawą lekcję pełną emocji. Dzięki niej jesteśmy bogatsi o cenną życiową wiedzę.